Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Koruna pro ZOO

autor: pracovnice DDM

Oznamujeme všem občanům Rumburku, že v letošním roce vybraly děti v akci „Koruna pro ZOO“ celkem 8.809,10 Kč. Tuto částku jsme předali zástupkyni ZOO Liberec paní Kyzlíkové na závěrečném vystoupení zájmových kroužků DDM, které se konalo v pondělí 26. června v DDM od 15.30 hodin.

Paní chovatelka nepřijela sama, ale přivezla s sebou i malou opičku Majoránku. Přijely spolu mezi rumburské děti a přivezly drobné dárky pro každou ze škol, které se sběru peněz účastnily. Majoránka se setkala se zájemci z řad dospělých i dětí v herně DDM, protože opička byla po nemoci a nesměla nastydnout. V příjemné půlhodince, ve které si děti povídaly s paní Kyzlíkovou, se Majoránka trošku předváděla, schovávala se, občas se k někomu opatrně vydala, aby si ho prohlédla, prošla se po koberci a zase se honem vrátila ke své pečovatelce. Když byla Majoránka unavená, paní chovatelka si ji odnesla a závěrečné vystoupení pokračovalo dál.

Aby nebylo Majoránce líto, že mývalové severní dostanou korunky a ona nic, získali jsme sponzory i pro ni. Chtěli bychom tedy touto cestou poděkovat manželům Kubíkovým, kteří opičce věnovali ze svého krámku se zeleninou něco dobrého na zub, a majitelce lékárny U Jelena paní Kratinové za plenkové kalhotky v ceně více než dva tisíce korun. DDM pak věnoval ZOO Liberec nejhezčí práce z výtvarné výstavy „Jaro v ZOO“, která se uskutečnila letos v březnu.

Díky všem těmto darům odjeli pracovníci ZOO nadmíru spokojeni. Prostřednictvím Rum-burských novin máme ještě jednou poděkovat dětem, učitelům i těm ostatním, kteří sbírku pomohli zorganizovat. Díky Vám všem najdete ve vstupních prostorách ZOO Liberec i letos nápis: Medvědy mývaly severní sponzorují rumburské děti. A na to můžeme být právem hrdí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail