Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Také vychováváte své děti troubením?

autor: SV.

Mnozí z nás chodí každé ráno ze sídliště v Podhájí do svého zaměstnání „dolů do města“. Někteří chodíváme ulicí U Nemocnice. Přiznejme si, že naprostá většina z nás chodí kolem školy, tedy po nesprávné straně. I já patřím k těmto provinilcům z pohodlnosti, vždyť pak nemusíme u bazénu zase přecházet směrem k parčíku.

Tolik na úvod k situaci, která mě onehdy ráno přivedla takřka k úžasu. V ulici U Nemocnice mě předjel světle červený automobil Škoda Forman, který poté zastavil na vozovce před parkovištěm u základní školy. Z auta, ještě než jsem došla, vystoupilo dítě a odcházelo směrem ke škole. Protože automobil stál, rozhodla jsem se ho obejít, ovšem řidička se bez jakéhokoli ukazatele směru začala rozjíždět. Zastavila jsem se s tím, že počkám, až odjede, ona se však také zastavila, a tak jsem opakovala svůj úmysl, ovšem opět se stejným výsledkem. A nastala lekce výchovy zmíněného dítka troubením.

Poté se mi již podařilo automobil obejít a prohlédnout si řidičku, která, přestože stojí s autem před parkovištěm, ho nepoužije a na dítě místo pokynu raději troubí z auta. Možná, že se právě tento způsob výchovy osvědčí!?!

Tisk Tisk | E-mail E-mail