Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tradice se vrací

autor: Eva Englová

Je dobré, že se do podvědomí lidí vrací dobové tradice, které lidi sbližují a pobaví. Mezi ně patří i masopustní období. Naše mateřská škola tuto tradici obnovila před třemi lety. Dvakrát si děti připravily masky a vyšly do ulic města. Kolemjdoucí lidé byli zpočátku neteční, ale v dalším roce už byla jiná reakce – děti dostávaly i na pamlsky.

V letošním roce jsme se rozhodli, že zkusíme něco nového. Celý kolektiv se usnesl, že připravíme maškarní karneval v mateřské škole. Stálý problém je nedostatek prostoru. Vyřešilo se to tak, že budou k dispozici všechny prostory školy. Přípravy začaly s měsíčním předstihem. Děti s učitelkami vyráběly a instalovaly výzdobu, která avizovala, že se něco chystá. Nesmělo nic chybět – tombola, občerstvení, to přinášeli rodiče v hojné míře. Měli jsme trochu obavy, jak se rodiče zapojí, ale byli perfektní i v průběhu karnevalu. Zapojili se i do různých soutěží, které měly učitelky připravené. V den karnevalu byly velké přípravy a navečer přicházeli rodiče s dětmi. Všechny děti měly krásné masky, to platilo i o některých rodičích, kteří je měli. Organizace vyšla, i když uvést 180 návštěvníků nebylo jednoduché. Přizvali jsme i skupinu dětí z dětského domova, které se zapojily, a bylo vidět, že jsou spokojené. Nechyběl ani bar pro děti i dospělé. Večer se vydařil, odcházeli jsme s pocitem, že se udělalo něco navíc ke spokojenosti dětí docházejících do mateřské školy.

Poděkování patří celému kolektivu mateřské školy za postoj k realizaci akce a všem rodičům, kteří tím dokázali, že s mateřskou školou „žijí“. Potěšilo to i mne osobně, neboť se chystám do důchodu, a to bylo první loučení s tím, co jsem dělala ráda.

Tisk Tisk | E-mail E-mail